Teatrzyki

8 lutego 2019

W naszym przedszkolu po raz kolejny gościli aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Tym razem przyjechali  z przedstawieniem   „O królu Popielu i myszach”. Tematyka występu nawiązywała do znanej polskiej legendy. W sposób niezwykle barwny, z humorem, opowiedziana została historia złego władcy – Popiela. Jego niegodziwości zostały jednak prędko ukarane – wylęgły się tysiące mysz, które wyruszyły prosto do Kruszwicy, aby ukarać złego króla. Spotkanie było nie tylko mile spędzonym czasem, dostarczyło również jakże ważnego morału: „Chciwość i nieuczciwość nie popłaca”. Największym atutem teatrzyku było to, iż dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w występie.

Kolejnymi gośćmi w naszym przedszkolu byli aktorzy z Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza, którzy zaprezentowali „Kozuchę Kłamczuchę”. Bajka przedstawiała historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie trafiła na podstępną Kozę wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt. Historia kozy uczy, że kłamstwo, oszustwo oraz żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca. Prawda wcześniej lub później wychodzi na jaw, a miłość i dobroć potrafi czynić cuda. Ze strony przedszkolaków oba teatrzyki zostały  przyjęte z wielkim entuzjazmem.