VI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Przedszkolak 2024”

6 maja 2024

Dnia 25 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym w Skarżysku Kościelnym odbył się VI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Przedszkolak 2024″.

Celem festiwalu było: umacnianie więzi rodzinnych poprzez wybór piosenek o rodzinie, promowanie młodych talentów wokalnych na scenie wśród dzieci w wieku przedszkolnym, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej; propagowanie kultury muzycznej; rozwijanie talentów estradowych; zachęcanie dzieci do pracy twórczej w zakresie muzyki; czerpanie radości ze śpiewania poprzez wspólną zabawę z rówieśnikami i integracja środowisk przedszkolnych.

Na wstępie prowadząca uroczystość pani Magdalena Kloch serdecznie przywitała zgromadzonych gości i uczestników festiwalu, a następnie zaprosiła do zaprezentowania piosenek jakie przygotowały dzieci z poszczególnych grup pod kierunkiem swoich pań. W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział dzieci: ze Szkoły Podstawowej w Grzybowej Górze, Szkoły Podstawowej w Kierzu Niedźwiedzim, Szkoły Podstawowej w Lipowym Polu oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Skarżysku Kościelnym.

Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki.

Jury w składzie: Jacek Bryzik – wójt Gminy Skarżysko Kościelne, Martyna Kędzior – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarżysku Kościelnym, Cezary Nowak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Skarżysku Kościelnym, Beata Rybarczyk – Czajkowska – animator w Gminnym Ośrodku Kultury w Skarżysku Kościelnym po wysłuchaniu wszystkich piosenek przedszkolaków ogłosiło werdykt:

Kategoria wiekowa 5-6-latki

I miejsce- Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, grupa „Jagódki”, piosenka pt. „Warto kochać”, opiekun grupy: pani Monika Sławińska

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kierzu Niedźwiedzim, Oddział Przedszkolny, piosenka pt. „Tańczy mama, tańczy tata”, opiekun grupy: pani Kornelia Piskorz

III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, grupa „Malinki”, piosenka pt. „Moja wesoła rodzinka”, opiekun grupy: pani Katarzyna Kowalik

Wyróżnienia:

• Szkoła Podstawowa w Lipowym Polu, Oddział Przedszkolny, piosenka pt. „Mama i tata”, opiekun grupy: pani Katarzyna Waszkowska i pani Maria Wojteczek

• Szkoła Podstawowa w Grzybowej Górze, Oddział Przedszkolny, piosenka pt. „Piosenka dla mamy i taty”, opiekun grupy: pani Joanna Bernacka

Wyróżnienie Wójta Gminy (puchar):

• Szkoła Podstawowa w Grzybowej Górze, Oddział Przedszkolny, piosenka pt. „Piosenka dla mamy i taty”, opiekun grupy: pani Joanna Bernacka

Kategoria wiekowa 3-4-latki

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Kierzu Niedźwiedzim, Punkt Przedszkolny, piosenka pt. „Familijny rock and roll”, opiekun grupy: pani Magdalena Michalska

II miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, grupa „Zielone Jabłuszka”, piosenka pt. „Rodzina to świetna drużyna”, opiekunowie grupy: pani Magdalena Kloch i pani Magdalena Kolasa.

III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, grupa „Morelki”, piosenka pt. „Piosenka o rodzinie”, opiekun grupy: pani Martyna Zawisza

WYRÓŻNIENIE:

• Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, grupa „Cytrynki”, piosenka „Moja rodzina”, opiekunowie: pani Magdalena Kozłowska i pani Aneta Działak.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary dla każdej grupy ufundowane przez Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym. Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie dzieci do występów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.