WALENTYNKI

16 lutego 2023

14 lutego był dla naszego przedszkola czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci dowiedziały się kim był św. Walenty, poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce, wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, układały walentynkowe domino, wybierały króla/królową „Walentynek”, uruchomiły zmysł smaku i węchu próbując: dżemu, ketchupu, buraków, jabłka i żelków – serduszek, smakowali pierniczków – „serduszek” upieczonych przez panią Kingę, wykonały elementy potrzebne do stworzenia „walentynkowej” fotobudki. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, prac plastycznych, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.