Wigilia przedszkolna

24 grudnia 2018

Dzień Wigilii w naszym przedszkolu przypadł w tym roku 21 grudnia. Miał on wyjątkową, niecodzienną oprawę. Od samego rana trwały przygotowania do uroczystego, świątecznego obiadu. Kiedy wszystko było już gotowe, dzieci zebrały się w świątecznie udekorowanej sali. Po odczytaniu ewangelii pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. W dalszej części uroczystości dzieci zasiadły do stołu, by zjeść uroczysty wigilijny obiad. Każdy z nas spróbował wszystkich potraw, bo to przecież wróży dobrobyt i sytość przez cały następny rok.

Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. W tym wyjątkowym dniu każdy z nas starał się być lepszym niż zwykle.