Wizyta „Malinek” w bibliotece

31 października 2023

W środę 25 października przedszkolaki z grupy „Malinki” pod opieką pani Katarzyny Kowalik i pani Beaty Skrzypczyk odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Skarżysku Kościelnym. Tematem zajęć był „Dzień Kundelka”. To święto wszystkich kundelków, czyli nierasowych psów. Przedszkolaki opowiadały o swoich zwierzątkach, jakiej są rasy i jak się wabią. Rozmawiały także o tym, jak należy dbać o pieska i inne domowe zwierzęta.

Dzieci wysłuchały opowiadanie o kundelku „Psi król” Ilzy Evaro. Następnie układały puzzle z pieskami i wykonały malowanki, które można obejrzeć w bibliotece. Na zakończenie „pociągiem” zwiedziły placówkę.

Serdecznie dziękujemy pani kierownik Martynie Kędzior za zaproszenie, cenną lekcje i miłe spotkanie.