Wizyta Pani Leśnik w przedszkolu

19 lutego 2020

Dnia11lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani Milena Kępas z Nadleśnictwa

Skarżysko- Kamienna. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika,zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody oraz pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Podczas wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.  Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań  dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne. Na zakończenie  spotkania przedszkolaki wręczyły naszemu gościowi podziekowanie za ciekawe zajęcia oraz za poświęcony nam czas.