Wizyta strażaków

26 czerwca 2019

We wtorek 18 czerwca nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Grzybowej Góry. W trakcie spotkania, goście zaznajomili przedszkolaków z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną i jaki jest numer alarmowy. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać jego wyposażenie. Pod czujnym okiem naszych gości mogły samodzielnie przekonać się, jak działa ręczna syrena i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, „zostać strażakiem”. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody wężem strażackim.

Dziękujemy strażakom za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.