Wycieczka do Biblioteki Gminnej

27 września 2019

W dniu 26 września  przedszkolaki z grupy „jeżyków” wraz ze swoimi  Paniami  udały się na wycieczkę do Biblioteki Gminnej, gdzie czekała na nich Pani Bibliotekarka mgr Teresa Banaszczyk.

 Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Niektóre z dzieci były pierwszy raz wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książki. Od tego dnia starszaki będą systematycznie uczestniczyły w spotkaniach bibliotecznych. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.