WYCIECZKA DO PACANOWA

27 maja 2024

Dnia 22 maja 2024 roku dzieci z grup „Malinki” i „Jagódki” były na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Czekając na zwiedzanie bawiły się w Parku Edukacyjnym „Akademia Bajki”, podzielonym tematycznie na edukacyjne ogrody. Następnie udały się do Małego Teatru, by zobaczyć „Bajkę o syrence”. Przedszkolaki miały okazję z bliska obejrzeć marionetki oraz poznać sposób poruszania nimi.

Na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka poczuły się jak w prawdziwej poczekalni, a na interaktywnej mapie Europy szukały miejsc zamieszkania różnych baśniowych stworzeń. Zaczarowany pociąg zabrał wszystkich do Czarodziejskiego Ogrodu. Odwiedziły dziuplę wielkiego pnia, a następnie wędrowały wzdłuż Skał Strachu, gdzie czaił się groźny smok. Przez Zaczarowaną Bramę weszły do Skarbnicy Bajek – tajemniczego miejsca, gdzie w szklanych kulach można oglądać sceny z różnych baśni.

Potem wzięły udział w fantastycznych warsztatach animacyjnych „Wybuchowa nauka”. Dzieci poznały składniki powietrza i sprawdziły, jak smakują lody wiśniowe zrobione z wykorzystaniem ciekłego azotu. Dowiedziały się też, co się stanie z ręką zanurzoną w cieczy o temperaturze -196 stopni Celsjusza, czy ciekły azot to ten sam azot, którym oddychamy, czy bananem można przybijać gwoździe oraz co się stanie z napompowanym balonikiem zanurzonym w ciekłym azocie.

Na koniec zjadły pyszny obiad, a po nim udały się w drogę powrotną. Wycieczka do Pacanowa była bardzo udana. Przedszkolaki wiele się nauczyły i świetnie się bawiły. To był dzień pełen wrażeń, który na pewno na długo zostanie w ich pamięci.