Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej

8 czerwca 2021

W środę 2 czerwca dzieci z grupy Jeżyków wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowym Polu Plebańskim.

Dzięki życzliwości strażaków przedszkolaki dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego, sygnał dźwiękowy oraz lanie wody ze strażackiego węża.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.