X Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

26 listopada 2018

Dnia 21 listopada dzieci z grupy „Żabek” wzięły udział w X Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Konkurs miał charakter satyryczny i dotyczył tematyki antytytoniowej pod hasłem „Jestem zdrowy – odrzucam dym papierosowy”. Został on zorganizowany we współpracy z Prezydentem Miasta oraz Miejskim Centrum Kultury. Zadaniem placówek uczestniczących w konkursie było przygotowanie przez nauczyciela autorskiego scenariusza (scenariusz stworzyła p. Aneta) i na jego podstawie przedstawienie przez dzieci scenek rodzajowych. Konkurs miał na celu promowanie wśród dzieci i ich rodziców zachowań prozdrowotnych, a także podniesienie poziomu wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu.

W konkursie wzięło udział sześć przedszkoli i trzy szkoły podstawowe z terenu powiatu skarżyskiego.

Nasze przedszkolaki wcieliły się w role małych aktorów i zaprezentowały scenkę pt. „Stop paleniu”. Młodzi artyści spisali się znakomicie i zrobili niesamowite wrażenie na publiczności, która owacjami wynagrodziła im ten występ. Na zakończenie zostali nagrodzeni dyplomem i nagrodą niespodzianką.