Z wizytą w Radomiu

8 marca 2019

Dnia 5 marca dzieci z grupy „Żabek” i „Jeżyków” odwiedziły Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Podczas wizyty w jednostce dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Dom”. Na realizację tego projektu w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Radomiu przeznaczono specjalne pomieszczenia, które zaadaptowane zostały na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci mogły zobaczyć między innymi z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujniki dymu oraz tlenku węgla. Dzieci podczas pobytu w jednostce miały okazję poznać charakter i znaczenie pracy strażaków. Dowiedziały się, jak należy się zachować w sytuacji, gdy powstaje pożar. Duże wrażenie zrobił na dzieciach samochód z drabiną, w którym mogły usiąść i obejrzeć całe jego wyposażenie. Z radością przymierzały strażacki kombinezon, hełm, specjalną maskę. Widziały także, jak strażacy szybko zjeżdżają po rurze i szykują się do akcji. Na zakończenie wizyty dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie ze strażakami.
         Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w Galerii Słonecznej, gdzie dzieci mogły obejrzeć niezwykłą wystawę budowli z klocków LEGO.
Dzieci podziwiały wykonane z klocków pojazdy, postacie, miejsca, wydarzenia znane z bajek i filmów oraz sceny historyczne i najsłynniejsze budowle architektoniczne. Największy zachwyt wśród dzieci wzbudziła makieta Titanica, kolekcja Star Wars, postać najpopularniejszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego, itp. Dzieci miały też możliwość zabawy klockami w specjalnie wyznaczonej strefie zabaw, mogły samodzielnie tworzyć własne konstrukcje z kolorowych klocków i można było zbudować dosłownie wszystko. 

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i dużo dobrej zabawy.