Zajęcia koleżeńskie

26 października 2020

20 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia poświęcone pracy listonosza. Zajęcia te poprowadziła pani Magdalena Wesołowska, która pokazała dzieciom drogę listu od nadawcy do adresata. Opowiedziała także o ciekawej historii symbolu Poczty Polskiej – trąbki, i o specyfice pracy nauczyciela. Aby uczcić Dzień Listonosza i Poczty Polskiej odwiedziliśmy także pobliski urząd pocztowy składając życzenia oraz wręczając własnoręcznie wykonany upominek.

Dwa dni później odbyły się zajęcia koleżeńskie, które poprowadziła pani Kinga Markiewicz. Przedszkolaki poznały świętokrzyski strój ludowy. Na początku zajęć obejrzały bajkę pt. „Wędrówki Pyzy – kielecka przygoda”. Następnie omawialiśmy wygląd, kolorystykę, a także elementy stroju.

Przedszkolaki były bardzo zaciekawione zajęciami, które z pewnością zainspirowały je do dalszej aktywności podczas wędrówki z Pyzą.