Żółty dzień w przedszkolu, teatrzyk „Jesienne porządki”

5 listopada 2018

Dzień 29 października był dniem pełnym atrakcji i niespodzianek dla przedszkolaków. W tym dniu obchodziliśmy dzień żółty, a w  naszym przedszkolu zrobiło się bardzo słonecznie. Dominującym kolorem tego dnia był żółty, który rozweselał buzie wszystkich przedszkolaków. Każde dziecko starało się mieć chociaż mały element garderoby w tym kolorze, ale nie zabrakło również „żółtych cytrynek” ubranych od stóp do głów. Wszyscy bawili się znakomicie. Z okazji żółtego dnia, dzieci wykonały taniec słońca, z użyciem żółtych wstążek, szukały w sali przedmiotów, w których ukryła się żółta barwa. Były także wspólne zabawy, ćwiczenia gimnastyczne, eksperymenty, tańce przy muzyce i zajęcia plastyczne. Podczas zajęć panowała radosna atmosfera, żółty kolor dodał wszystkim dzieciom energii, którą później spożytkowały podczas pobytu na placu zabaw.

Kolejną atrakcją dla dzieci tego dnia było obejrzenie przedstawienia teatralnego  pt. „Jesienne porządki”. Bajka ta przybliżyła przedszkolakom wiedzę na temat zachowania zwierząt w okresie jesieni. Dzieci jak zwykle bardzo żywo reagowały na pełną humoru inscenizację angażując się w przedstawienie również jako mali aktorzy. Zwierzęta pokazywały jak robią jesienne porządki oraz jakie gromadzą zapasy na zimę. Jesienne przedstawienie przypomniało dzieciom, że zima jest już tuż.