Zwiedzanie Komendy Powiatowej Policji

21 października 2018

W czwartek 19 października dzieci z grupy „Żabek” i „Jeżyków” odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Skarżysku Kamiennej. Głównym celem spotkania było zwiedzanie całego obiektu oraz zapoznanie się bliżej z zawodem policjanta. Było wiele atrakcji. Przedszkolaki obejrzały sprzęt, jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Mogły nie tylko zobaczyć z bliska radiowóz i policyjny motocykl., ale także usiąść w nim i zrobić sobie zdjęcie. Zwiedziły m. in. strzelnicę, siłownię, pomieszczenie dyżurnego i areszt. Specjalnie dla przedszkolaków zademonstrowano elementy tresury psa służbowego. Policjanci wyjaśnili dzieciom na czym polega służba czworonożnych funkcjonariuszy – wspólne patrolowanie ulic miasta i poszukiwanie przestępców. 

 Obok zwiedzania komendy, ważnym punktem spotkań były prelekcje na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, w domu i na podwórku.. Policjanci pokazali najmłodszym bajkę profilaktyczną dotyczącą właściwych zachowań w ruchu drogowym, jak również propagowali ideę noszenia odblasków.

Na zakończenie tej interesującej i ekscytującej wycieczki przedszkolaki wręczyły Panom Policjantom podziękowanie i własnoręcznie wykonany słonecznik.