Dzień otwarty dla nowych przedszkolaków

17 czerwca 2019

Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole, zorganizowaliśmy w naszej placówce Dzień Otwarty.

Wszystkich przybyłych gości serdecznie powitała pani Dyrektor Barbara Kocia, która poinformowała o warunkach i sposobie zapisu dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 oraz udzieliła informacji związanych z działalnością naszej placówki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji.

Dzieci wraz z rodzicami chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez panie. Tańczyły, podskakiwały, wskazywały części ciała, śpiewały. Najwięcej jednak emocji wzbudziła zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej, malowanie twarzy oraz skręcanie balonów. Podczas zabaw swobodnych dzieci miały okazję poznać swoich rówieśników, pobawić się zabawkami oraz oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z nauczycielami pracującymi w różnych grupach.

 Był to dzień wesoły, kolorowy i pełen wrażeń. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości oraz kolorowe książeczki.