DZIEŃ POMARAŃCZOWY

31 października 2023

Dnia 27 października w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy, wszystko było związane tym pięknym kolorem, dlatego każdy przedszkolak miał na sobie coś pomarańczowego .

W tym dniu dzieci szukały, gdzie ukrył się kolor pomarańczowy, rozróżniały warzywa i owoce oraz ich próbowały, układały puzzle, grały w „Bingo”, rozpoznawały pomarańczowe przedmioty dotykiem, układały dynie i pomarańcze rosnąco i malejąco, przeliczały elementy w zbiorach, rozpoznawały litery i dzieliły „pomarańczowe” obrazki na sylaby. Oczywiście, nie zabrakło też zabaw muzyczno-ruchowych z kolorem pomarańczowym. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci jednogłośnie przyznały, że najbardziej pomarańczowa jest marchewka, dynia oraz brzoskwinia i właśnie te warzywa i owoce były tematem przewodnim prac plastycznych wykonywanych przez dzieci.