Ferie bez zabawek

14 lutego 2020

„Zabawa! Nie zabawki!” to motto przyświecało w naszym przedszkolu podczas  ferii zimowych.
Dziecięcy świat, to przestrzeń i czas wypełniony zabawą. Wszystko co młody człowiek robi wyraża się w zabawie. Realizowany  podczas ferii program „Przedszkolak bez zabawek”   wymagał  wielkiego zaangażowania nauczycielek i dzieci.

 Od 20 stycznia  zabawki zostały wysłane na urlop, aby sobie odpoczęły.

Rodzice pomogli zgromadzić przeróżne materiały: kartony, butelki plastikowe, zakrętki, gazety itp. Dzieci same postanowiły, że przy pomocy pań wykonają zabawki. I tak łącząc przeróżne rzeczy klejem, taśmą powstały samoloty, łodzie, inne pojazdy, dinozaury. Stworzonymi z tak wielkim mozołem zabawkami dzieci wspólnie bawiły się wymieniając je między sobą. W czasie kolejnych dni przedszkolaki miały zajęcia z kodowania z wykorzystaniem kubeczkow i kart pracy. Następne dni przyniosły także wiele wrażeń. Dzieci przeprowadzały  doświadczenia i eksperymenty: wulkan, wędrująca woda, naelektryzowany balon, tęcza na mleku i bańka w bańce. Przedszkolaki wykonaly także piekne prace plastcyzno – techniczne oraz papierowe kapelusze w których pozowały do zdjęć.

Na załączonych zdjęciach można zobaczyć, że bez zabawek tez może być ciekawie i wesoło.

Ferie bez zabawek pokazały, jak kreatywne potrafią być panie i przedszkolaki.