FERIE ZIMOWE

6 marca 2024

W przedszkolu tegoroczne ferie były wyjątkowym czasem pełnym doświadczeń i wartościowych zajęć, które prowadzone były pod hasłami: „Z emocjami mi do twarzy” oraz „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W pierwszym tygodniu ferii, nasze przedszkolaki miały okazję odkrywać, jak radzić sobie ze smutkiem, ucząc się jednocześnie szacunku i empatii w relacjach z innymi. Przeplatając różne oblicza złości, szukały również sposobów na wyrażanie swoich emocji, a także oswajały lęki, zdając sobie sprawę, że są one naturalną częścią życia i można sobie z nimi radzić.

W drugim tygodniu, skupiliśmy się na poznawaniu nawyków zdrowego trybu życia. Nasze przedszkolaki uczyły się, jak dbać o higienę jamy ustnej, ciała i otoczenia. Rozmawialiśmy także o znaczeniu aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także zgłębialiśmy tajniki zdrowego odżywiania. Ferie dobiegły końca, jednakże pozostawiły po sobie wiele uśmiechów, radości oraz pozytywnych wzmocnień w sercach naszych przedszkolaków.

Jesteśmy niezmiernie dumni z ich zaangażowania oraz otwartości na nowe doświadczenia, które mogły przeżyć podczas tegorocznych ferii.