I MIEJSCE JAGÓDEK W IV ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PRZEDSZKOLIADZIE

2 lutego 2026

W środę, 12 listopada, w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym odbył się etap powiatowy IV Świętokrzyskiej Przedszkoliady. W zawodach wzięły udział dwie drużyny:
• Przedszkole Publiczne nr 3 w Skarżysku-Kamiennej,
• Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym.
Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym we współpracy ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty.
Olimpiadę zaszczycili swoją obecnością:
Wójt Gminy Skarżysko Kościelne – p. Jacek Bryzik,
Sekretarz Gminy – p. Marzena Boczek,
Inspektor ds. Oświaty – p. Agnieszka Suligowska,
Wizytator Kuratorium Oświaty w Skarżysku-Kamiennej – p. Marzena Zajączkowska,
dyrektor Przedszkola Samorządowego – p. Ewa Wiśniewska.
Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie drużynowi:
p. Cezary Nowak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz p. Beata Zielenkiewicz – pracownik Przedszkola Samorządowego.
Funkcję Sędziego Głównego pełnił p. Bogusław Kabała, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym.
Koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. Magdalena Kolasa przy współpracy p. Magdaleny Kloch.
Mali sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach:
– sztafeta z przekładaniem szarfy,
– sztafeta piłek,
– rzut woreczkiem do celu,
– skok obunóż w dal.
Emocji nie brakowało! Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w każdej z konkurencji. Po sportowych zmaganiach zawodnicy zregenerowali siły przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez organizatorów.
Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników:
 I miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym
 II miejsce – Przedszkole Publiczne nr 3 w Skarżysku-Kamiennej
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, kolorowe odblaski i zawieszki, a każdy uczestnik – pamiątkowy medal, który był źródłem wielkiej radości i dumy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Doroty Gibas, dyrektor Szkoły Podstawowej za udostępnienie sali i pomoc w organizacji zawodów.
Dziękujemy również p. Bogusławowi Kabale za profesjonalne sędziowanie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Przedszkoliady.
Dziękujemy także opiekunom i uczestnikom za fantastyczną atmosferę, pełną sportowych emocji, uśmiechu i współpracy. Dla wszystkich dzieci była to wspaniała przygoda, która przypomniała, że najważniejsza jest dobra zabawa.
Zwycięska drużyna Jagódek będzie reprezentować naszą gminę w etapie wojewódzkim IV Świętokrzyskiej Przedszkoliady, który odbędzie się w Kielcach. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych małych sportowców!
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!