I MIEJSCE PRZEDSZKOLAKÓW na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

20 kwietnia 2023

Dnia 13 kwietnia po raz kolejny nasze przedszkole zdobyło I miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się na sali „Patio” w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej.

Organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, a współorganizatorami: Miejskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Skarżyska – Kamiennej.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia, promowanie dbałości o zdrowie, kształtowanie prawidłowych zachowań i zwiększenie świadomości zdrowotnej oraz aktywizacja środowisk szkolnych i przedszkolnych w zakresie działań prozdrowotnych.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie wraz z opiekunami utworów muzycznych o tematyce zdrowotnej nawiązujących do aktualnego hasła obchodów Światowego Dnia Zdrowia: „Zdrowie dla wszystkich”.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy: „Malinki”: Laura Sieczka i Marta Błach oraz z grupy „Jagódki”: Zofia Dulęba i Ewa Chrzanowska. Opiekunami były: pani Magdalena Kloch i pani Aneta Działak, które ułożyły tekst do piosenki pt.: „Przepis na zdrowie”. Przedszkolaki za swój występ otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, panie podziękowania.

Serdecznie gratulujemy dzieciom wygranej, odwagi i zaangażowania.

Więcej informacji na stronie tsk24.pl i skarżysko24.pl