Jestem bezpieczny

1 października 2018

W ramach akcji „Jestem bezpieczny” 20 września nasze przedszkole odwiedzili sekretarz gminy Monika Mączyńska, kierownik GOPS-u Agata Gula i dzielnicowy Paweł Wodziński. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez nią. Zwrócił uwagę na zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych ludzi. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki z najstarszej grupy otrzymały odblaskowe opaski, dzięki którym będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek.