Jestem Eko i zdrowo się odżywiam – przedstawienia teatralne

26 maja 2021

Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym od wielu lat propaguje wśród dzieci i rodziców działania związane z ochroną przyrody oraz kształtowaniem nawyków prozdrowotnych, ponieważ głównym naszym założeniem jest kształtowanie proekologicznych postaw i nawyków wśród najmłodszych poprzez promowanie piękna otaczającej przyrody, uwrażliwienie na potrzeby środowiska naturalnego, uczestnictwo w akcjach ekologicznych, jak również poszerzanie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania.

 19 maja dzieci z grupy Pszczółek zaprezentowały przedstawienie ekologiczne pt. „Ratujmy Ziemię”Głównym tematem przedstawienia było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania środowiska oraz wspólne poszukiwanie sposobów jego ochrony. Mali aktorzy starali się przekonać innych, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę i powinniśmy dbać o jej czystość. Przedszkolaki pokazały nam również, że potrafią właściwie segregować śmieci.

W ramach działań promocji zdrowia, grupa Wiewiórek przygotowała inscenizację  pt. „Witaminki”, której celem było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw, owoców oraz innych produktów, a tym samym zachęcenie do ich spożywania. Wychowankowie opowiedzieli nam jaki wpływ na nasze zdrowie mają witaminy oraz w jakich produktach możemy je znaleźć. Było wesoło i kolorowo – mali aktorzy wykazali się ogromnym talentem przekazując wiele cennych informacji na temat korzyści wynikających z jedzenia owoców i warzyw.

Dzieci z grupy Jeżyków przygotowały bajkę pt. „Czarownica dba o zdrowie”, która przypomniała wszystkim o przestrzeganiu pewnych nawyków higienicznych i propagowaniu zdrowego stylu życia. Dzieci poprzez inscenizację i śpiewane piosenki pokazały jak należy dbać o swoje zdrowie i higienę osobistą. Zwróciły uwagę na prawidłowe odżywianie się, spędzanie aktywnie wolnego czasu i uprawianie różnych dyscyplin sportowych.

Występy dzieci zostały nagrane i udostępnione na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do obejrzenia.