Kodowanie na dywanie

13 maja 2019

Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, aby jednak dzieci z powodzeniem kodowały, pewne umiejętności analizowania, wnioskowania, planowania możemy zaszczepić u dzieci jeszcze na etapie przedszkola.

Elementy kodowania w naszym przedszkolu są wprowadzane poprzez zabawę i ruch, bez użycia komputera. Do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie obecnych w każdym przedszkolu, na przykład układanki typu sudoku, klocki, chustę animacyjną czy też zabawy na dywanie.

Dzieci z grupy Żabek wzięły udział w takich zajęciach rozwijając spostrzegawczość, wyobraźnię i logiczne myślenie. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane taką tematyką i szybko nabyły nowe umiejętności.

Była to dla nich cenna lekcja analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i rozumienia poleceń.