MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

8 lutego 2024

Dnia 29 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z historią klocków Lego oraz wysłuchać wiersza pt. „Klocki Lego”. W trakcie spotkania dzieci dzieliły się pomysłami na to, co można zbudować z klocków LEGO, budowały zarówno według instrukcji, jak i według własnych pomysłów, segregowały klocki ze względu na określone cechy, układały według szablonów, przeliczały, grały w „Kółko i krzyżyk”. Dodatkowo dopasowywały elementy podane na karcie pracy. Podczas tych aktywności dzieci budowały między sobą więź , dzieląc się swoimi pomysłami i pomagając sobie nawzajem. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały także prace plastyczne. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło dzieciom mnóstwo radości i zabawy, ale również pozwoliło im na kreatywność oraz współpracę z innymi.