MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

29 listopada 2023

Dnia 20 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Oprócz dobrej zabawy, dzieci miały możliwość porozmawiania o swoich prawach i obowiązkach. Głównym celem było rozbudzenie u przedszkolaków poczucia, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same prawa i każdemu należy się taki sam szacunek. Nadrzędnymi prawami, które dzieci poznały w tym dniu były: prawo do zabawy, miłości, szacunku, rozwijania zainteresowań, opieki lekarskiej oraz zdobywania wiedzy. Nasza przedszkolaki oglądały film edukacyjny „Prawa dziecka”, śpiewały piosenkę o Prawach Dziecka, wyszukiwały właściwych obrazków, układały puzzle oraz wykonały prace plastyczne o tej tematyce. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.