Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym

13 listopada 2019

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też, 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Barbara Kocia, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola.  Część artystyczna została poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego.

Przedszkolaki z grupy „Jeżyków” od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Magdaleny Kolasa. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.

Słowem i piosenką przedszkolaki oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w niejednym oku , co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.