Niezapomniana Wizyta Zeldy: Dogoterapia w Grupie „Malinki”

26 czerwca 2024

Dnia 10 czerwca grupa „Malinki” miała zaszczyt gościć pana Bartosza wraz z jego psem Zeldą. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania i pierwszego kontaktu przedszkolaków z czworonogiem, podczas którego dzieci miały okazję pogłaskać psa. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja do tak bliskiego kontaktu ze zwierzęciem, co pozwoliło im pokonać własne lęki i obawy.

Podczas zajęć z dogoterapii, dzieci poznały zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego postępowania z psami. Uczyły się, jak karmić i dbać o pupile, a także jak zachowywać się w obecności nieznajomego psa. Pan Bartosz przedstawił również zasady dotyczące zabawy z psem, spacerów oraz sytuacji, w których nie należy podchodzić do czworonoga. Dzieci dowiedziały się także, jak postępować w przypadku ewentualnego ataku psa.

Przedszkolaki miały możliwość pogłaskać Zeldę i podziwiać jej umiejętności podczas pokazów „psich sztuczek”, za które Zelda była nagradzana. Dzięki temu dzieci mogły doświadczyć łagodności i cierpliwości psa, który uważnie słuchał poleceń. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali „psią” piosenkę pt.: „Pieski małe dwa”, co dodatkowo wzmocniło pozytywne emocje.

Wizyta Zeldy wniosła wiele nowych doświadczeń w życie przedszkolaków. Wspólne zajęcia wywołały mnóstwo radości wśród dzieci i pań, a kontakt z przyjaznym czworonogiem na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. To była bardzo cenna i wartościowa lekcja, za którą serdecznie dziękujemy!