PRZEDSTAWICIELKI KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z KIERZA NIEDŹWIEDZIEGO Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

18 grudnia 2019

10 grudnia w naszym przedszkolu gościły przedstawicielki KGW w Kierzu Niedźwiedzim. Nasi goście przybliżyli dzieciom wiedzę na temat ludowych zwyczajów, tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Panie przybyły do nas w strojach ludowych, dzięki czemu dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się tym pięknym, starannie wykonanym i oryginalnym kreacjom.

Z ogromną radością zaśpiewały także dzieciom piosenkę pt. „Nowoczesne babcie” i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania naszych przedszkolaków. Panie przyniosły własnoręcznie upieczone pierniczki. Dzieci wspólnie z gośćmi śpiewały piosenki o choince oraz kolędy. Następnie wykonywały ozdoby choinkowe – łańcuch choinkowy oraz stroiły pierniki kolorowymi pisakami. Po skończonej pracy zaproszoni goście obdarowały dzieci słodkimi wypiekami.

W podziękowaniu za wizytę i mile spędzony czas przedszkolaki wręczyły świąteczne stroiki oraz złożyły życzenia.