Przedszkolaki składają hołd zmarłym

6 listopada 2019

W dniu 31 października 2019 roku dzieci z przedszkola wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą Żołnierzy poległych w  II Wojnie Światowej.

Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.