Przedszkolaki z wizytą w szkole

7 czerwca 2019

5 czerwca dzieci z grupy „Żabek” odwiedziły Szkołę Podstawową w Skarżysku Kościelnym. Na wstępie przedszkolaki zostały powitane „Iskierką przyjaźni” przez uczniów klasy III oraz ich wychowawcę Marzannę Dręgę. Przyszli uczniowie z naszego przedszkola mieli okazję zobaczyć jak wyglądają sale lekcyjne, sala komputerowa oraz pokój zabaw, gdzie mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek. Następnie dzieci zasiadły do szkolnych ławek i razem z trzecioklasistami wysłuchały opowiadania „Udana niespodzianka’, po czym rozwiązywały zagadki związane ze szkołą, Na zakończenie wszyscy wykonali pracę plastyczną malując palcami.

W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły starszym dzieciom plakietki z emotką oraz naklejki odblaskowe, natomiast wychowawcy dyplom z podziękowaniem oraz kwiaty. Przedszkolaki otrzymały kolorowe balony i lizaki.

Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!