STARSZAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

17 października 2018

Dnia 11 września dzieci z grupy „Żabek” udały się do biblioteki. Jednym z powodów tego spotkania były 92 urodziny Kubusia Puchatka, amatora miodku mieszkającego w Stumilowym Lesie, który od 1926 roku jest ulubieńcem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pani Teresa przybliżyła dzieciom postać Kubusia i jego przyjaciół, po czym przeczytała jedną z bajek o przygodach sympatycznego misia. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, czym według nich jest przyjaźń nawiązując do bajki oraz znanych sobie przygód Kubusia.

Następnie pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy o nie dbać. Na koniec spotkania każde z nich po raz pierwszy wypożyczyło książkę oraz otrzymało słodki upominek w postaci cukierków.