ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU – Dzień Niebieski

6 maja 2024

Dnia 03.04.2024r. w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Zajęcia we wszystkich grupach prowadziły p. Kinga Kała i p. Beata Skrzypczyk – pedagodzy specjalni. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieci zapoznały się z pojęciem „autyzmu”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Rozbudzaliśmy tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Dzieci próbowały sprostać sytuacjom, w których zmysły są „zaburzone” i dostrzec jak odbierają świat i otaczającą rzeczywistość osoby z autyzmem.