Święto Pieczonego Ziemniaka – dzień brązowy

1 października 2018

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały dzieci z naszego przedszkola, które 28 września obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka, a zarazem brązowy dzień w przedszkolu. Dzieci zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy. Gdy ziemniaki piekły się, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie przedszkola, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce oraz sadziły i zbierały ziemniaki. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.