W oczekiwaniu na święta – zajęcia koleżeńskie

28 grudnia 2020

Tuż przed świętami w naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej odbyły się zajęcia koleżeńskie. Miały one wprowadzić nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Głównym celem organizowanych zajęć była wymiana doświadczeń między nauczycielami prowadzącymi zajęcia,  wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej dzieci oraz umiejętność współdziałania w grupie.

W trakcie zajęć odbyły się zabawy ruchowe o tematyce świątecznej, zabawy z chustą animacyjną, rozmowy na temat tradycji świątecznych, quiz bożonarodzeniowy, słuchanie kolęd. Dzieci rozwiązywały także zagadki o tematyce świątecznej, rozpoznawały świąteczne zapachy, wysłuchały opowiadania „Komu potrzebne są święta”, przeliczały i segregowały ozdoby choinkowe. Przedszkolaki z zapałem wykonywały piękne ozdoby wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.  Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek  była dla dzieci wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny.