Walentynki – dzień czerwony

22 lutego 2019

Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Dla przedszkolaków ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Wszystkie dzieciaki wraz z paniami prezentowały się w tym dniu na czerwono. Dzieci bawiły się chustą animacyjną, wyszukiwały w sali rzeczy w kolorze czerwonym, segregowały różne przedmioty, w tym serduszka. Czerwony kolor sprawiał, że w przedszkolu panowała szczególnie ciepła i miła atmosfera. Na zakończenie dzieci przygotowywały serduszka dla najbliższych.

Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat uczuć. Przedszkolaki dowiedziały się, że istotą Walentynek nie są serduszka czy czerwone pluszaki tylko życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.