WARSZTATY Z DOGOTERAPII

6 maja 2024

Dziś przedszkolaki z grupy „Morelki” gościły w swojej sali wyjątkowych gości. Odwiedziła nas Zelda ze swoim opiekunem Panem Bartkiem. Zajęcia z psiakiem pozwoliły naszym dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt. Przedszkolaki uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzęciem, tego jak należy z nim rozmawiać, jak go karmić i pielęgnować, rozwijały empatię i poczucie odpowiedzialności. Zelda okazała się bardzo pokojowo i przyjaźnie nastawiona, zaprezentowała nawet parę sztuczek. Zajęcia dały dzieciom dużo radości, były dla nich także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej niż rytmiczne głaskanie psa, słuchanie jego oddechu, czy lizanie w otwartą dłoń podczas karmienia. Dziękujemy serdecznie Panu Bartkowi i bardzo, bardzo, bardzo … mocno ściskamy naszego ulubionego pieska Zeldę.