Wizyta seniorów z Klubu Seniora w Skarżysku Kościelnym

6 maja 2024

24 kwietnia dzieci z grupy „Morelki” odwiedzili seniorzy z Klubu Seniora w Skarżysku Kościelnym. Celem tej wizyty była integracja międzypokoleniowa. Spotkanie rozpoczęła Pani Martyna Zawisza i Kinga Kała, witając gości. Następnie dzieci wysłuchały bajki „Calineczka” czytanej przez seniorów, a w przerwie zaśpiewały im piosenkę o rodzinie. Po zaśpiewaniu piosenki wszyscy wspólnie zatańczyli „Macarenę” i uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną. Po zabawach przedszkolaki i seniorzy wspólnie wykonali pracę plastyczną „Motylki”. Na zakończenie spotkania dzieci wraz z seniorami zabrali się do pieczenia gofrów. Sympatyczne spotkanie zakończyło się wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem, inaugurując współpracę z Klubem Seniora w Skarżysku Kościelnym. Nasi seniorzy udowodnili, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi i lubią aktywnie spędzać czas.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta seniorów była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, uczącą szacunku i życzliwości wobec osób starszych.